Viinapuude istutamise (istutamine viinamarjapõõsad) (Planting Grape Vines)

Eric Stafne, Mississippi State University

Tõlkinud Anna Galovich

See artikkel vastused järgmistele küsimustele:

  • Kuidas ma saan istutada viinapuid?
  • Milline on parim aeg aastas istutada viinapuid?
  • Millal ma peaksin taim minu viinapuude?
  • Millist viinapuude ma peaksin ostma?

Viinapuude istutamise Bare Root meetod

1. Kindlasti hoiab niiske kuni istutatud viinapuud.
2. Dig väikese augu käsitsi või elektrilise tööriistaga umbes 6 cm läbimõõduga, 4-6 cm sügavusele. Pinnases kõrge savi on väga tõenäoline, et pit servad ja seinad kõvaks ja vormi kõva koorik, see võib hoida juured kasvada. Kui see juhtub kasutada kühvlit või muud sarnast tööriista, et murda need koorikud.
3. Vahetult enne istutamist viinapuude, lõika otsad juured, et nad sobituvad varem kaevatud auku, siis lõigatakse ülaossa taim jättes ainult 2 või 3 pungad (üle transplantaat Liit), peaks see kohus tuleb teha filiaali või tugevam pilliroog viinapuu. Seejärel eemaldada kõik teised filiaalid või pilliroog (nõrgim).
4. Asetage taim auku ning täitke auk ümber taime viinapuu sama mulla ära teha auk. Kui sa kasutad poogitud viinapuu, veenduge, transplantaat Liit on vähemalt 6 cm kõrgusel mulla rida.
5. Asetate panuse lähedal istutada viinapuid pakkuda stabiilsust.
6. Vesi viinapuu kahe või kolme gallonit vett kohe pärast istutatud.
7. Kuna uued võrsed kasvama hakata, järgivad tehase tekitatud kahjustusteta, et vältida kiire kasv oma viinamarjaistandustest.
8. Ärge laske umbrohu kasvamist lähedal oma viinamarjaistandustest. Hoidke noored taimed hästi joota viinapuu. Vee kogus ja sagedus jootmise sõltub piirkonnast ja keskkonnatingimustest iga konkreetse geograafilise piirkonnaga.

Viinamarja taimi paljundatakse ja kasvatatakse konteinerites nagu potti või muude mahutite Kontrollitud kliimatingimuste peab Akklimatisoitua uute keskkonnatingimustega enne tegelikku istutamist jäädavalt. Arvatakse, et pärast eemaldamist koht reprodutseerida, kaitsta, asetades neid valdkondi kaitstud ilm paar päeva enne istutamist.

Ärge taim nende viinapuud kuni olete sooritanud külmaoht varakevadel. Kindlasti eemaldage konteinerid kuhu viinapuud olid reprodutseerida (potti või plastpakendid) enne istutamist. Kui sa kasutad toru kasvu (kasv-torud), pange need pärast sa taime viinapuude hõlmab katseklaasi ülemisest otsast kergelt mullaga vältimiseks herbitsiid sattumist torusse. Ärge matta toru sügavale maasse, sest see võib takistada juurte kasvu.

Parim aeg istutada

Varakevadel on hea aeg istutada viinapuid. Foto: Patty Skinkis, Oregon State University.
 

Enamikus Ameerika Ühendriigid, kui niisutus on olemas, on parim aeg istutada viinapuid on hilja talvel või varakevadel.

Et tagada kõrgeima kvaliteediga viinamari ja homogeensuse sordi või konkreetne muster, et teie taimed lasteaed on hea mainega. Telli oma taimed suvel või varasügisel, kui te kavatsete külvata kevadel. Kui teil oodata alles jaanuaris või veebruaris tellida taimi, siis ilmselt on probleemid kättesaadavuse ja / või kvaliteeti. Näiteks on arvatavasti mingit võimalust pääseda panused on paremini maandatud (nn # 1) ja peab leppima madala kvaliteediga viinapuud, mis võib olla liiga nõrk, et ellu jääda. Lasteaed peab saatma viinapuude ajal või umbes samal ajal sobib teile istutada neid.

Kui viinapuud viisil tarnitud need tuleks istutada kohe, kui võimalik ei salvesta. Storage seisvate viinapuude tavaliselt viib kuivatamine juured ja võrsed. See hoiab ära optimaalset arengut viinamarjade ja ilmselt surma.

Kui taimed on saanud enne koha istutamine plaanid valmis teha istutamiseks (st enne muld on valmis või et niisutussüsteem on lõpetatud) lahti viinapuude ja kaetakse pinnas, hoida varjus, kuni nad on istutatud. See protsess on tuntud kui kontsad või “kreeni-in”. Selle meetodi, viinapuid võib säilitada terve voodid mulda kuni neli kuud. Ärge hoidke vesi ja viinapuude kas külmkapis pikemat aega. Vesi voodi mullast või “kand voodi” korrapäraselt, et hoida juured niiske, kuid mitte läbimärg. Never let juured ära kuivada, võib see tekitada kehv kasv, viinamarjade kuni surmani.

Inventory Lasteaed ja kvaliteedistandardid

Enamik viinamarju müüakse perioodidel latency, juurdunud või poogitud See protseduur on tavaline lasteaed tööstusele. Tuttav need standardid on tähtis ja aitab kui teil on vaja teha otsuseid, et taimed. See teave võib teha vahet edu ja ebaedu uutesse viinamarjaistanduse. Lisateavet vaadake Quality suunised puukoolid (Quality suunised Grapevine istikuid).

Viinapuu # 1 kaks aastat on tugevam ja edukamalt siirdatud ja olla produktiivne kiiremini kui vid # 2. # 1 juurdunud viinamarjaväädi esineb puukoolid tasuta viinapuutäi kinnitatud viiruse-proof. Kuigi need viinapuud on kallimad esialgu on odavam pikemas perspektiivis ja tootja, et vältida probleeme madala tootmistaseme või taimede tervise, eriti haiguste tekke viiruse viinamarjaväädid. Kuid pidage meeles, et viinapuude resistentsed viiruse pärit lasteaed võiks olla nakatunud, kui vektorid, et edastada teatud haiguste esinevad oma viinamarjaistandust, viinapuude resistentsed viirused ei ole garanteeritult viirusevaba viinapuud. Viirusega nakatunud viinamarjaistanduste pruugi kunagi paraneda. Kui soovite osta viiruse resistentsed viinamarjaväädid tellida nii ruttu kui võimalik (kuni aasta varem), et tagada lasteaed võib varu ta.

Millega luuakse viinamarjaistanduste koos pistikud juurdunud mitte mängida, ja on õnnemäng edu need istandused on väga ebatõenäoline. See meetod on odavam esialgu, kuid tihti tekitab aeglane kasv. Viinapuid ei anna nii kiiresti, nagu nad oleksid juurdunud ning viinamarjadega ostetud lasteaed. Kui sisestad oma viinamäele panused lõigatud teises viinamarjaistandus, siis võib kogemata sisse haigused ja viirused oma viinamäele. Pea meeles, et kõik uued viinapuud viinamarjaistanduses peaks olema tasuta viiruste, putukate ja haigused.

Soovitatud saidid

Kasvavad viinamarjad, University of Minnesota (Growing Viinamarjad, University of Minnesota)

Istutamine viinamarjade, Iowa State University (istutamine Viinamarjad, Iowa State University)

Istutamine viinamarjade, Ohio State University (kasvavad viinamarjad, Ohio State University)

Arvustusi Patty Skinkis, Oregon State University ja Keith Striegler, Missouri ülikooli